ایران‌تلنت: از اطلاعات کاربران حفاظت می‌کنیم.

آسیه حاتمی، مدیرعامل سایت کاریابی ایران تلنت در کنفرانس خبری «ارزیابی حقوق و دستمزد» در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: این امکان برای همه شرکت ها وجود دارد که با حمله های سایبری مواجه شوند و خرابکاران اینتنرنتی به یکسری از دیتابیس های کاربران دسترسی پیدا کنند ؛ اما ما با همه قوا در برابر این خرابکاران اینترنتی ایستاده ایم و سعی می کنیم تا احتمال راه نفوذ برای حملات هکری را به حداقل برسانیم.

وی افزود : اما درباره در اختیار گذاشته شدن اطلاعات کاربران به شرکت های دیگر باید گفت که ایران تلنت برای همه کاربران این امکان را به وجود آورده که بتوانند اطلاعات خود را در سه سطح تعریف کنند تا اطلاعاتی که کاربر می خواهد در اختیار شرکت هایی که به دنبال افراد جویای کار هستند ، قرار گیرد.

حاتمی در پاسخ به سوال دیگر اقتصادآنلاین درباره فروش اطلاعات کاربران به شرکت های ثالث گفت : ما بسیار سخت گیرانه این کار را انجام می دهیم و شرکت ها باید از مراحل مختلفی عبور کنند تا بتوانند اطلاعات کاربران را از ما خریداری کنند و ضمن آنکه هزینه استفاده از این اطلاعات طوری درنظر گرفته شده که آن شرکت هایی که تنها در حوزه کاریابی فعالیت دارند و به دنبال افراد جویای کار هستند حاضربه پرداخت این هزینه می شوند.

مدیرعامل ایران تلنت درباره چگونگی درآمدزایی این شرکت نیز گفت: سیاست های ما به گونه ای است که از کاربران و کارجویان هزینه ای دریافت نمی شود و استفاده از خدمات برای آن ها رایگان است ؛ اما شرکت هایی که به دنبال کارجویان هستند باید هزینه آگهی یا خدمات دیگر را پرداخت کنند .

آغاز شدن پنجمین ارزیابی سراسری حقوق و دستمزد کشور

وی در بخش دیگر این نشست خبری با اشاره به آغاز شدن پنجمین ارزیابی سراسری حقوق و دستمزد کشور گفت: در این ارزیابی کلیه شاغلان تمام‌وقت گروه‌های شغلی مختلف کشور می‌توانند با وارد کردن اطلاعات شغلی خود، از میزان حقوقی که باید در سال آینده دریافت کنند آگاه شوند.

حاتمی همچنین از انتشار نتایج این ارزیابی تا پایان سال جاری در قالب «گزارش حقوق و دستمزد ۹۶» خبر داد و افزود: گزارش حقوق و دستمزد تنها مرجع آگاهی از حقوق و دستمزدها در کشور است. اقبال کلیه کارفرمایان، کارجویان و شاغلان به انتشار این گزارش باعث شده تا تنها در سال گذشته، بیش از ۱۰۰ هزار نفر در ۲۸ گروه شغلی مختلف در این ارزیابی شرکت کنند.

وی ادامه داد : مطالعه این گزارش به شاغلان کمک می‌کند تا در آینده حقوق منصفانه‌ای دریافت کنند و به مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها امکان می‌دهد تا با آگاهی از میزان رایج پرداختی‌ها در بازار کار، برنامه‌ریزی مالی مناسبی برای آینده داشته باشند.

این کارآفرین نمونه کشور با اشاره به رشد چشمگیر کسب‌وکارهای آنلاین در جهان، افزایش قابل توجه ضریب نفوذ اینترنت در کشور در سال‌های اخیر و وجود ۴ میلیون دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور را ظرفیتی بزرگ برای استفاده از ابزارهای نوین جهت زدودن بیکاری دانست و گفت: برای حل معضل بیکاری می‌توان تمهیدات مختلفی اندیشید، یکی از این تمهیدات استفاده از ظرفیت‌های فضای آنلاین است. استفاده از فضای آنلاین برای پیدا کردن نیروهای مناسب، فرایند استخدام برای کارفرمایان را آسان‌تر، سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر می‌کند و به شکل دقیق‌تری منجر به تحقق شایسته‌سالاری در کشور می‌شود .

موسس سایت ایران تلنت در پایان این کنفرانس خبری، ضمن تقدیر از رسانه‌ها برای پرداختن به اهمیت گزارش حقوق و دستمزد در طول سال‌های اخیر، شرکت گسترده مردم در ارزیابی حقوق و دستمزد را باعث بالا رفتن اعتبار آماری این گزارش قلمداد کرد و افزود: اطلاعات و تحلیل‌های موجود در گزارش حقوق و دستمزد می‌تواند دید مناسبی از بازار کار به رسانه‌ها و مسئولان دهد و فرایند برنامه‌ریزی برای رفع معضل بیکاری را تهسیل کند.

منبع: اقتصاد انلاین
تاریخ انتشار خبر در اقتصاد انلاین: ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
تاریخ درج خبر در علم و کار: ۱۶/۱۰/۱۳۹۶