متوقف کردن فعالیت اسنپ و تپسی کارساز نیست

متوقف کردن فعالیت اسنپ و تپسی کارساز نیست
عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: آیا امروزه شهرداری تهران با انبوهی از سرمایه ها و منابع که ده ها سال از عمر آن گذشته در شرایط مطلوبی به سر می برد که از شرکت های نوپا انتظار داشته باشیم در نقطه اوج بدون نقص فعالیت کنند.

محمدرضا نجفی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با اظهارات معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مبنی بر اختلاف نظر جدی با اسنپ و تپسی و همچنین نقش موثر تاکسیرانی مجازی در تشدید آلودگی هوا، گفت: اسنپ و تپسی خدمات ارزشمند مفیدی به مردم و جامعه ارائه می کنند از سویی چنین نیست که اگر این خودروها تحت نظر شرکت های تعریف شده قانونی فعالیت نکنند خانه نشین می شوند بلکه کماکان در خیابان ها در حال تردد بوده و باید برای تامین معیشت تلاش کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: در حال حاضر رانندگان اسنپ و تپسی به صورت شبکه ای و سیستمی در حال فعالیت هستند و منفعت این فعالیت متوجه رانندگان و جامعه می شود از سویی تا حدی کنترل، نظارت و برنامه ریزی بر فعالیت آنها ممکن شده و قابل قبول است بنابراین به محاق کشاندن این گونه شرکت های خدماتی به منزله از هم پاشیدن و متفرق شدن آنها در سطح شهر به سبک و سیاق سابق است.

وی با بیان اینکه محدودیت و سختگیری در مورد فعالیت اسنپ و تپسی خدمتی به جامعه و شهروندان تهرانی نمی کند، تصریح کرد: این استارتاپ ها شرکت های نوپایی هستند که به طور قطع با نقطه تکامل فاصله زیادی دارند و باید برای تحقق مسیر تکاملی آنها در تمامی زمینه ها همکاری لازم را داشته باشیم تا کاستی، ضعف و مشکلات سد راه آنها رفع شود و با رشد و تعالی بتوانند خدمات کیفی مناسب را به جامعه ارائه کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: از عمر این استارتاپ ها مدت زمان زیادی نگذشته و فرصت زیادی نداشته اند که خود را به سطح فوق العاده مطلوبی برسانند در این رابطه آیا امروزه شهرداری تهران با انبوهی از سرمایه ها و منابع که ده ها سال از عمر آن گذشته در شرایط مطلوبی به سر می برد که از شرکت های نوپا انتظار داشته باشیم در نقطه اوج بدون نقص فعالیت کنند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در مسیر فعالیت تاکسی های اینترنتی نباید سنگ اندازی کرد، تصریح کرد: باید برای شناسایی و رفع نواقص و ایرادات آنها تلاش مناسبی داشته باشیم زیرا مردم تهران از عملکرد آنها راضی هستند.
عضو مجمع نمایندگان استان تهران با تاکید بر اینکه عملکرد تاکسی های اینترنتی بدون نقص نیست، گفت: بهتر است لیستی از نقاط ضعف و تهدیدهای این استارتاپ ها تهیه تا بتوان مخاطرات و آسیب هایی که از ناحیه آنها به جامعه وارد می شود را کنترل و مدیریت کرد./

منبع: خانه ملت
تاریخ انتشار خبر در خانه ملت: ۱۳۹۶/۱۰/۱۱
تاریخ درج خبر در علم و کار: ۱۸/۱۰/۱۳۹۶