ناسا برای سال ۲۰۱۸ چه برنامه هایی دارد؟

ناسا برای سال ۲۰۱۸ چه برنامه هایی دارد؟
ناسا راه اندازی موشک شگفت انگیزی را در سال ۲۰۱۸ برنامه ریزی کرده است و قصد دارد به مریخ و خورشید بیش از گذشته نزدیک شود. در سال ۲۰۱۸ دو وسیله نقلیه فضایی ناسا که در حال حاضر در فضا هستند به اهداف ماموریتی خود نزدیک تر خواهند شد.
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از ورج، نه فقط سال آینده برای ناسا سالی پر مشغله خواهد بود بلکه صنایع تجاری فضایی نیز برنامه های پرواز آزمایشی زیادی تدارک دیده اند که مهمترین آنها راه اندازی فالکون سنگین در اوایل ۲۰۱۸ است و اگر با موفقیت انجام شود بشر در آینده قادر به ارسال وسایل نقلیه شخصی خود به فضا خواهد بود.
در ذیل به برخی از این ماموریت ها اشاره می شود.

ژانویه ۲۰۱۸؛ راه اندازی فالکون سنگین
الون ماسک مدیر عامل شرکت اسپیس ایکس طرح خود را برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ برای موشک فالکون سنگین ارائه کرد. راه اندازی اولیه این موشک اواخر سال ۲۰۱۳ اعلام شد. اکنون بعد از پنج سال این ماموریت با ارسال محموله بار خودرو شخصی الون ماسک در ماه ژانویه راه اندازی خواهد شد.

راه اندازی موشک الکترون در اوایل ۲۰۱۸
ایالات متحده هنوز در حال آزمایش موشک الکترون (Electron) برای فرستادن ماهواره های کوچک به مدار زمین است. در ماه مه اولین پرواز آزمایشی انجام شد و سپس در ماه دسامبر قرار شد دومین پرواز آن صورت گیرد که به دلیل شرایط هوا و برخی موانع فنی راه اندازی نشد. در حال حاضر این شرکت قصد دارد دوباره در اوایل سال ۲۰۱۸ این موشک را راه اندازی کند.

۳۱ مارس ۲۰۱۸ پایان مهلت رقابت گوگل
در ۳۱ مارس ۲۰۱۸ برنده رقابت GOOGLE LUNAR X برای ارسال فضاپیمای رباتیک به ماه اعلام خواهد شد. البته ممکن است هیچکدام از شرکت ها برنده این رقابت نشوند، چون هنوز چهار تیم از پنج فینالیست این رقابت فضاپیمای خود را به پایان نرسانده اند.

راه اندازی TESS در مارس ۲۰۱۸
فضاپیمای TESS ناسا در حال آماده سازی است. TESS مانند پروب کپلر در جستجوی سیاره هایی است …

منبع: تی نیوز
تاریخ انتشار خبر در تی نیوز: ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
تاریخ درج خبر در علم و کار: ۱۸/۱۰/۱۳۹۶