۶ماه کارورزی برای دانشجویان کشاورزی الزامی شد

وزارت,جهادکشاورزی,۶ماه,کارورزی,دانشجویان,کشاورزی

رئیس موسسه علمی کاربردی و مهارتی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بر اساس قانون افزایش  بهره‌وری و منابع طبیعی، فارغ‌التحصیلان کشاورزی و منابع طبیعی از امسال باید ۶ ماه  کارورزی در عرصه‌های واقعی کشاورزی قبل از فارغ التحصیلی بگذرانند.
سید جلال‌الدین بصام رئیس موسسه علمی کاربردی و مهارتی وزارت جهاد کشاورزی امروز در حاشیه مراسم تجلیل از برترین‌های آموزش های مهارتی علمی کاربردی در پاسخ به تسنیم اظهار داشت:  طبق قانون افزایش بهره‌وری و منابع طبیعی قرار شده است که فارغ‌التحصیلان کشاورزی و منابع طبیعی ۶ ماه از سال را  در سال  آخر تحصیل  خود به عنوان کارورزی در عرصه‌های واقعی کشاورزی فعالیت کنند.
وی افزود: براین اساس هردانشجوی بخش کشاورزی که در دانشگاه‌های سراسری، آزاد، غیرانتفاعی و علمیکاربردی درسی میخواند باید به صورت اجباری ۶ ماه کارورزیکند.
بصام در پاسخ به سؤال دیگر تسنیم مبنی بر اینکه به کارورزان، مانند دانشگاه‌های کشور های توسعه یافته حقوق پرداخت می‌شود گفت: حقوقی به کارورزان پرداخت نمی‌شود و در مطالعات خود به این موضوع توجهی نشده است.
معاون آموزشی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی همچنین درباره مراسم امروز نیز اظهار داشت: در این مراسم از  ۲۷  نفر  از برترین‌های آموزش های مهارتی علمی کاربردی بخش کشاورزی در حوزه‌های مختلف تقدیر صورت می‌گیرد.

منبع: بازارکار
تاریخ: ۹۷/۲/۲۳