بهره‌ گیری ویندوز ۱۰ از فناوری یادگیری ماشینی

سیستم‌عامل,ویندوز10,فناوری,یادگیری,ماشینی

به ادعای کاربران، یکی از جنبه‌های خسته‌کننده ویندوز ۱۰، اجرای به‌روزرسانی‌ها، زمانی است که کاربر در حال استفاده از سیستم‌عامل یا نرم‌افزارهای آن است. درحالی‌که مایکروسافت اعلام کرده است به زودی این موضوع آزاردهنده را با اجرای قابلیت‌های جدیدی، به‌منظور ایجاد وقفه زمانی در به‌روزرسانی، برطرف خواهد کرد، اما همچنان بسیاری از کاربران سیستم‌عامل ویندوز ۱۰، از این موضوع شکایت دارند که اجرای به‌روزرسانی‌ها، سبب راه‌اندازی مجدد سیستم آن‌ها، در زمان کار می‌شود.

مایکروسافت، در واکنش به این موضوع، به کاربران خود گفته است که از این مشکل، آگاهی کامل دارد و به دنبال برطرف ساختن آن است. دونا سارکار، مدیر برنامه Windows Insider شرکت مایکروسافت، دراین‌باره توضیح داد: «ما مطلع هستیم و برای حل این مشکل، نسبت به تغییر منطق راه‌اندازی مجدد سیستم‌ها در هنگام به‌روزرسانی، اقدام کرده‌ایم.» مایکروسافت، همچنین اعلام کرده است که برای حل این مشکل، با بهره‌گیری از فناوری یادگیری ماشینی، از یک مدل پیش‌بینی استفاده کرده است که بهترین زمان ممکن، برای راه‌اندازی مجدد سیستم‌عامل و نصب به‌روزرسانی‌ها را پیش‌بینی می‌کند.

سارکار در این زمینه، ادامه می‌دهد:

ما با استفاده از ابزار جدیدمان، تنها این موضوع را چک نمی‌کنیم که آیا شما پیش از راه‌اندازی مجدد سیستم، در حال استفاده از آن هستید یا خیر، بلکه به دنبال پیش‌بینی این موضوع هستیم که آیا شما، برای صرف یک فنجان قهوه از پشت میز خود بلند شده‌اید و خیلی زود، بازخواهید گشت یا خیر.

مایکروسافت این سیستم جدید را به‌صورت داخلی، مورد آزمایش قرار داده و می‌گوید به نتایج امیدوارکننده‌ای دست‌یافته است. سازنده این نرم‌افزار جدید، به‌صورت مداوم، در حال به‌روزرسانی کردن آن است و هم‌اکنون، این نرم‌افزار، در بخش Windows Insider شرکت مایکروسافت، در حالت آزمایش قرار دارد. بخش Windows Insider، یکی از بخش‌های شرکت مایکروسافت است که در زمینه آزمایش محصولات این شرکت، فعالیت می‌کند.

اگر این محصول جدید مایکروسافت، به تائید نهایی برسد، می‌تواند به یکی از جنبه‌های خسته‌کننده ویندوز ۱۰، پایان بدهد.

منبع: سایبربان
تاریخ: ۹۷/۵/۸