برگزاری نشست بین‌المللی بهره‌گیری از فناوری ارتباطات و اطلاعات برای توان افزایی زنان

معصومه,ابتکار,بین‌المللی,فناوری,ارتباطات,اطلاعات,زنان

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه نشست بین‌المللی بهره‌گیری از فناوری ارتباطات و اطلاعات برای توان افزایی زنان ماه آینده در تهران برگزار خواهد شد، گفت: این نشست با هدف بهره‌گیری از تجارب کشورهای دنیا برای فروش کالا و آموزش زنان در نظرگرفته شده است.
معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه  نشست بین المللی بهره گیری از فناوری ارتباطات و اطلاعات برای توان افزایی زنان ماه آینده در تهران برگزار خواهد شد، اظهار کرد: این نشست با هدف بهره‌گیری از تجارب کشورهای دنیا با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه‌هایی مانند تجارت الکترونیک و استفاده از اینترنت برای فروش کالا و آموزش زنان در نظرگرفته شده است.
وی افزود: تاکنون نشست توان‌افزایی زنان با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار شده که هدف از آن ایجاد هم افزایی داخلی و بین بخشی برای استفاده از این دانش و تجهیزات در سطح ملی بود.
ابتکار تصریح کرد: خدمات بهزیستی درامور اجتماعی و خدمات مشاوره ای در اورژانس اجتماعی و خط ۱۲۳ یکی از موفق‌ترین فعالیت ها برای حمایت از زنان از آسیب‌ها به ویژه خشونت های خانگی است که در بیشتر شهرها این اورژانس فعال است که باید بیشتر حمایت و تقویت شود.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان این که توان افزایی زنان در مهارت‌هایی که نقش اقتصادی زنان را تقویت کند از سیاست‌های دولت است، افزود: تقویت مهارت‌هایی که برای زنان منجر به کارآفرینی شود و در ایجاد مشاغل خانگی و ایجاد کارگاه‌ها به آنان کمک کند رویکرد جدی دولت است.
وی ادامه داد: این حمایت از طریق تامین تسهیلات یا ایجاد امکان هم افزایی با بخش خصوصی در زمینه آموزش زنان دنبال می شود که گردشگری یکی از حوزه های دارای مزیت در این بخش است.
ابتکار به همکاری معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با وزارت کشور در حوزه ستاد بهبود وضعیت زنان اشاره و خاطر نشان کرد: این ستاد خاص مسائل زنان سرپرست خانوار است که به ماده ۸۰ مربوط است و با حضور نهادهای مرتبط با این زنان مانند بهزیستی، کمیته امداد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی پیگیری می شود.
وی با اشاره به اینکه جمعیت زنان سرپرست خانوار در برخی نواحی ایران افزایش یافته است، گفت: در ستاد بهبود وضعیت زنان سرپرست خانوار تقسیم وظایف بین بخشی برای حمایت و ارائه خدمات ویژه به زنان سرپرست خانوار دنبال می شود.
معصومه ابتکار که به سمنان سفر کرده است ضمن حضور در گلزار شهدای سرخه و فاتحه‌خوانی بر مزار والدین رئیس جمهوری، از کارگاه و فروشگاه ننه کوکب در قالب تعاونی زنان با فعالیت ۲۵۰ زن هنرمند صنایع دستی در شهرستان سرخه بازدید کرد.
حضور در نشست اعضای زن شوراهای اسلامی شهر و روستا، دهیاران، بازدید از اورژانس اجتماعی بهزیستی سمنان، حضور در نشست شورای اداری و نشست با احزاب و تشکل‌های غیردولتی، دیگر برنامه‌های امروز او در سمنان است.
از ۷۰۲ هزار نفر جمعیت استان سمنان حدود ۳۴۶ هزار نفر معادل ۴۹٫۲ درصد را زنان تشکیل می دهند که ۲۷۸ هزار نفر در شهر و ۴۷ هزار نفر ساکن روستاها هستند، ۳۷ نفر از زنان در سمنان عضو شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند و ۲۷ زن به عنوان دهیار در استان سمنان فعالیت دارند.

منبع: ایسنا
تاریخ: ۹۷/۴/۱۷