بازاریابی اتوماتیک کلید موفقیت صاحبان کسب‌وکار

سرمایه‌گذاری,بازاریابی,اتوماتیک,کلید,موفقیت,کسب‌وکار,استارتاپ

بسیاری از صاحبان کسب و کار هنوز از اهمیت سرمایه‌گذاری زمان و انرژی در بازاریابی بی‌اطلاع هستند. در واقع بازاریابی موتور کسب و کار شما برای رشد است بنابراین اگر نگاهی سیستمی به بازاریابی داشته باشید و آن را در یک روش خودکار اما هدفمند و شخصی تنظیم کنید، شاهد تاثیر چشم‌گیر و فراتر از تصور خواهید بود.

درست به همین دلیل است که بسیاری از افراد طرفدار ثابت تکنولوژی و بازاریابی اتوماتیک هستند. نرم‌افزار و برنامه‌های بسیاری هستند که می‌توانند این وظیفه سنگین را بر عهده بگیرند. در ادامه این مطلب چند راه آسان برای اتوماتیک کردن بازاریابی را مورد بررسی قرار داده‌ایم؛ با ما همراه باشید

  1. ایمیل

بازاریابی ایمیل یکی از پرطرفدارترین روش‌های رسیدن به مخاطبان میلیونی است. در واقع، مطالعات نشان می‌دهد که برای هر یک دلار سرمایه‌گذاری، به‌طور متوسط  شاهد یک بازخورد ​​۳۸ دلاری خواهید بود. آن‌چه در مورد بازاریابی ایمیل زیباتر است این است که می‌توان به‌آسانی آن را به صورت خودکار انجام داد. کافی است با یک پیشنهاد قانع‌کننده که مردم را جذب می‌کند شروع کنید تا آدرس ایمیل خود را در وب‌سایت شما ثبت کنند.

هر گروه از ایمیل‌ها باید یک هدف نهایی داشته باشند. به‌عنوان مثال اگر از پنج گروه ایمیل متفاوت استفاده می‌کنید، باید هریک از آن‌ها به نحوی طراحی شده باشند که مخاطب را جذب و وادار به واکنش کند. به خاطر داشته باشید همواره باید مدیران خود را در جریان پیام‌هایی که از طریق آن با مشتریان خود ارتباط دارید، قرار دهید تا درصورت بروز مشکل از آن‌ها کمک بگیرید.

از آن‌جایی‌که ایمیل آخرین جایی است که شما از طریق آن مخاطبان خود را تشویق به تماس با شما و یا از شما خواهد کرد بنابراین باید یک دلیل قانع‌کننده برای انجام این کار را به آن‌ها ارائه دهید. خودکارسازی پست الکترونیکی همچنین می‌تواند به‌منظور یادآوری خرید مجدد برخی اقلام در زمان‌هایی خاص مانند تولد و یا دریافت یک جایزه به خاطر همراهی مداوم با شما و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

  1. رسانه‌های اجتماعی    

یکی از زمینه‌های بازاریابی که می‌تواند زمان زیادی را به خود اختصاص دهد، رسانه‌های اجتماعی است. خودکار سازی آ‌‌ن‌چه در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارید، باعث تمرکز بیشتر شما بر روی وظایف‌تان می‌شود. تعداد زیادی از داشبورد رسانه‌های اجتماعی، مانند Hootsuite و یا Sprout Social، در دسترس است که اجازه می‌دهد تا اشتراک‌گذاری مطالب را زمان‌بندی و مدیریت کنید. به‌عنوان مثال فیس‌بوک به شما اجازه می‌دهد این کار را به‌طور مستقیم در صفحه کسب و کار خود انجام دهید.

در حالی‌که شما در داشبورد رسانه‌های اجتماعی هستید، می‌توانید تجزیه و تحلیل‌های ارائه شده را بررسی کنید. آن‌ها برای کمک به شما مشخص می‌کنند که کدام بخش‌ها از لحاظ سهام، کلیک‌ها و موارد دلخواه بیشترین تاثیر را دارند. از این اطلاعات برای کمک به شکل دادن به کمپین‌های آینده خود استفاده کنید.

  1. هوش مصنوعی

با اطلاعات مناسب در مورد مخاطبان خود و خودکارسازی بازاریابی، می‌توانید بازگشت سرمایه خود را به‌طور چشمگیری افزایش دهید. در واقع، ۷۷ درصد از کسب و کارها از زمان استفاده از این گزینه، افزایش تغییرات را تجربه کرده‌اند. هوش مصنوعی (AI) یکی دیگر از ابزارهایی است که می‌تواند خودکارسازی بازاریابی شما را قوی‌تر کند.

این فاکتور می‌تواند رفتار خریدار و خرید را مورد استفاده قرار دهد تا پیشنهادات را درباره محصولاتی که ممکن است مشتریان دوست داشته باشند، ارائه دهند. با استفاده از سیستم‌های پیام‌رسانی مانند فیس‌بوک مسنجر، خریداران می‌توانند با کمک چت‌بوت‌ها، مطلع شوند که آیا یک رنگ یا اندازه خاصی از محصول در انبار وجود دارد یا خیر، همچنین کاربران می‌توانند درخواست کنند تا زمانی‌که یک محصول موجود است به آن‌ها اطلاع داده شود و یا پیشنهادات احتمالی بر اساس خریدهای قبلی ارائه شود. با سفارشی کردن پیشنهادات از طریق این تعاملات، هوش مصنوعی باعث می‌شود فروش محصولات به مخاطبان‌تان آسان‌تر شود.

منبع: میزفکر
تاریخ: ۹۷/۲/۶