چاپ‌آقا، رقیبی تازه در صنعت چاپ؟

استارتاپ,بنیانگذار,چاپ‌آقا,رقیب,صنعت,چاپ

نشست خبری استارتاپ چاپ‌آقا، بعدازظهر روز شنبه، ۸ اردیبهشت ۹۷ برگزار شد. در این نشست رضا مفید، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل این استارتاپ و مانی امینیان، مدیر پروژه چاپ‌آقا و جمعی از خبرنگاران حضور داشتند.

مفید با اشاره به سابقه ۲۰ ساله خود در صنعت چاپ و با اشاره به این مورد که در چاپ‌آقا امکان سفارش‌دهی انواع محصولات چاپی به صورت آنلاین فراهم است، توضیح داد: «عدم وجود یک سازوکار مناسب در صنعت چاپ باعث شد تا این استارتاپ را به وجود آوریم. رسالت چاپ‌آقا ایجاد تحول در سفارش‌دهی انواع محصولات چاپی است؛ این تحول براساس شناخت کاملی که از نیازهای مشتری داشتیم، ایجاد کردیم. نیازهایی پیش‌پا افتاده‌ای که در دسترس نبودند، مانند قیمت ارائه خدمات یا محصول به مشتری که در چاپ‌آقا همیشه در دسترس است. همیشه فرایند قیمت‌گرفتن، فرایندی زمانبر بوده است که ما آن را به صورت درلحظه در اختیار مشتری قرار می‌دهیم.»

 

فراهم بودن شرایط دریافت روزانه ۴۰۰ سفارش

بنیان‌گذار چاپ‌آقا در رابطه با این استارتاپ گفت: «شروع کار این استارتاپ اواخر سال ۹۴ بوده است و از خرداد ۹۵ شروع به دریافت سفارش از مشتریان کرده است. امروز ۴۲ نفر به صورت ثابت در این استارتاپ مشغول هستند و تعداد زیادی به صورت پروژه‌ای با چاپ‌آقا همکاری می‌کنند. برنامه ما این است که تا پایان سال ۹۷، تعداد شاغلان ثابت در چاپ‌آقا ۱۰۰ نفر باشند؛ تا اینجا بخشی از کارها به صورت برون‌سپاری انجام می‌شد که با هدف انجام داخلی آنها، به این تعداد پرسنل در پایان سال خواهیم رسید.» او در ادامه گفت: «ما از ابتدا هدفمان این بود که بستر کامل آماده باشد بعد شروع به دریافت سفارشات زیاد کنیم؛ الان شرایط گرفتن روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ سفارش را داریم.»

 

افتتاح چاپخانه چاپ‌آقا

مفید از افتتاح چاپخانه چاپ‌آقا تا ۱۰ روز دیگر خبر داد که به گفته او با این کار، زمان تحویل محصولات کاهش خواهد داشت. او اضافه کرد: «زمان عامل بسیار مهمی برای ما است که زمان و سرمایه زیادی روی آن خواهیم گذاشت تا روز به روز به زمان تحویل کوتاهتری دست پیدا کنیم.» به گفته مدیرعامل چاپ‌آقا، این مجموعه تا به حال، ۲۵۰ چاپخانه شناسایی و به صورت روزانه با ۳۵ چاپخانه همکاری داشته است.

 

شراکت استراتژیک چاپ‌آقا

در رابطه وضعیت جذب سرمایه این استارتاپ، مفید توضیح داد: «در حال حاضر ما یک سرمایه‌گذار کوچک داریم که بیشتر حکم یک شریک استراتژیک برای ما دارد نه یک سرمایه‌گذار. این شریک، شرکتی با زیرساخت مشابه در کشور آلمان است که با داشتن این همکاری مطمئن هستیم که اگر شرایطی خاصی حتی تحریم هم پیش بیاید، ما مشکلی از نظر تامین مواداولیه و ماشین‌آلات نخواهیم داشت. قطعا در آینده به دنبال سرمایه‌گذار خواهیم بود و اولویت ما هم جذب سرمایه از سرمایه‌گذران داخلی است.»

منبع: شنبه پرس
تاریخ: ۹۷/۲/۱۰