دومین دوره جوایز توان تک اهدا شد

الکامپ,نیکوکاری,جوایز,توان,تک

منصوره پناهی مدیرعامل مجتمع آموزش نیکوکاری رعد در نشست خبری که دیروز در حاشیه نمایشگاه الکامپ برگزار شد، ضمن ارایه توضیحاتی در خصوص چگونگی تشکیل این موسسه ، گفت: ۳۴ سال پیش مجتمع آموزش نیکوکاری رعد با هدف کمک به جانبازان جنگی آغاز بکار کرد و از آنجایی که در حال حاضر ۲۰ درصد افراد جامعه را معلولان تشکیل می‎دهد، به آنها کمک می‎کند تا با افزایش خود باوری، ایجاد اشتغال کنند. پناهی افزود:  افراد معلول نزد ما می‎آیند و به صورت رایگان ادامه تحصیل می‎دهند و شغل‎ها را طبق خواسته خود انتخاب می‎کنند. در واقع  آنها طبق آروزها و برنامه‎ریزی خود به فعالیت می پردازند.

وی تاکید کرد: بسیاری از این افراد معلول آموزش دیده کارآفرین هستند و بجای آنکه در گوشه خانه بنشینند، برای خود کسب و کار ایجاد کرده اند.
وی اضافه کرد: امیدوارم  فرهنگسازی لازم صورت گیرد و کمک به افراد معلول برای حضور در اجتماع و ایجاد کسب و کار به عنوان مسوولیت اجتماعی شرکت ها پذیرفته شود.
در ادامه نشست، میثم ملاشریفی، مدیر بازاریابی شرکت اسنپ به عنوان یکی از شرکت‎های حامی مجتمع آموزش نیکوکاری رعد، گفت: در حال حاضر سه هزار راننده اسنپ توان‎یاب هستند که شرکت از آنها ۱۳ درصد کمیسیون را نمی‎گیرد.
وی اضافه کرد: البته کمک اسنپ مستلزم این است که حضور مستمر داشته باشد و در ادامه مسیر با سنگ‎اندازی های مداوم مواجه نشود.
در ادامه این نشست شاهین طبری مدیرعامل شرکت چارگون و عضو دبیرخانه دایمی توان تک با بیان اینکه افراد دارای معلولیت پتانسیل بالایی  دارند، گفت: توان یاب ها باید مطالبه گر باشند و تلاش کردیم  با حضور در الکامپ هم‎افزایی بین توان یاب‎ها ایجاد شود.
وی افزود: خیریه رعد با برند “توان تک” با حضور در سالن ۱۰ و ۱۱ نمایشگاه الکامپ بیست و چهارم، حضور دارد و دستاوردهای خود را به نمایش گذاشته است.
وی تصریح کرد: شرکت‎های استارت‎آپ زیادی عضو توان تک هستند و امیدواریم مسوولیت اجتماعی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

لازم به ذکر است، دیروز عصر از شرکت‎هایی که در زمینه کمک به معلولان اقدامات قابل توجهی انجام داده‎اند، در قالب دومین دوره جوایز توان تک قدردانی شد. این شرکت ها و موسسات عبارت بودند از واحد مسوولیت اجتماعی سامسونگ، مهربانه و پازلی

منبع: فناوران اطلاعات
تاریخ: ۹۷/۵/۹