اقدامات کانون ثبت پتنت برای توسعه فناوری‌ و حفظ مالکیت اختراعات

نشست,هم‌اندیشی,شیمی,صنعت,اقدامات,کانون,ثبت,پتنت

نماینده کانون ثبت پتنت ایران از حضور این کانون در کنفرانس شیمی – صنعت با رویکرد پساب و پسماند خبر داد و گفت: ما در این کنفرانس راهنمایی‌هایی را برای توسعه فناوری‌ها و حفظ مالکیت اختراعات ارائه می‌دهیم.

امیرحسین برنایی در نشست هم‌اندیشی کنفرانس شیمی- صنعت با رویکرد پساب و پسماند، با بیان اینکه حلقه گمشده میان بخش‌های صنعت و دانشگاهی وجود دارد، افزود: با برگزاری این کنفرانس در اسفندماه جاری برای اولین بار رویکرد جدیدی به بخش فناوری ایجاد می‌شود که دغدغه بسیاری از صنایع است.

وی با تاکید بر اینکه صنایع خواهان ارائه فناوری‌های کاربردی از سوی دانشگاه‌ها هستند، ادامه داد: صنایع نیازمند فناوری‌های اثبات شده و کارآمد از سوی دانشگاه‌ها هستند؛ از این رو ما سال‌هاست که بحث تکراری ارتباط دانشگاه و صنعت را مطرح می‌کنیم.

برنایی، کانون ثبت پتنت را مرکزی برای ثبت اختراعات و کمک به تجاری‌سازی‌های فناوری عنوان کرد و ادامه داد: این کانون در کنفرانس شیمی نیز با رویکرد ارائه راهنمایی‌های لازم برای تجاری‌سازی فناوری‌ها حضور دارد.

نماینده کانون ثبت پتنت ایران درخصوص حضور این کانون در کنفرانس شیمی توضیح داد: برخی از فناوری‌ها از سوی شرکت‌ها به سایر شرکت‌ها فروخته می‌شود و شرکت‌های خریدار نیز درصدد توسعه این فناوری‌ها هستند. بر این اساس ما در این کنفرانس راهنمایی‌های لازم را برای حفظ مالکیت معنویت آن‌ها و انطباق این فناوری‌ها با استانداردهای دنیا ارائه خواهیم کرد.

منبع: ایسنا
تاریخ: ۹۷/۶/۲۱