احتمال بازنشستگی اندورید

سیستم,عامل,فیوشا,بازنشستگی,اندورید

شرکت گوگل در سال ۲۰۱۶ سیستم عامل جدیدی به نام فیوشا (Fuchsia) را معرفی و شروع به آزمایش آن کرد. تاکنون اطلاعات زیادی در رابطه با این بستر ارائه نشده و تنها شایعات گوناگونی برای آن منتشر شده است. برای نمونه می توان به اختصاص آن به ابزارهای اینترنت اشیا اشاره کرد. همچنین گزارش هایی در رابطه با احتمال جایگزین شدن آن با اندروید و «کروم اُ.اِس» (Chrome OS) وجود دارد.

میشل راهمن (Mishaal Rahman)، یکی از اعضای «توسعه دهندگان اکس.دی.ای » (XDA Developers)، به تازگی گزارشی را منتشر کرد که صحت شایعه ی بالا قوت می بخشد. وی توضیح داد توانسته است فیوشا را در زیر شاخه های «AOSP’s ART» شناسایی کند به عنوان ران تایم اندروید (Android runtime)، شناخته می شود. از نظر تئوری این ویژگی به معنی پشتیبانی فیوشا از برنامه های اندروید است.

اگر گوگل قصد جایگزین کردن فیوشا را داشته باشد، ویژگی بالا بسیار حیاتی به نظر می رسد؛ زیرا باعث می شود برنامه های اندروید روی این بستر اجرا شوند. به علاوه پرورش توسعه ی دهندگان جدید برای فیوشا آسان نیز و این اقدام طیف وسیعی از افراد را به سمت فیوشا سوق می دهد. برای نمونه می توان به مایکروسافت اشاره کرد که در جذب توسعه دهندگان ویندوز موبایل با شکست مواجه شده بود.

از طرفی گزارش هایی وجود دارد که بیان می کنند، فیوشا سیستم عاملی جامع و یکپارچه است که روی تلفن های هوشمند، تبلت و رایانه های شخصی اجرا می شود. از طرفی گوگل خود دارای ابزارهای گوناگونی است که مناسب این بستر به نظر می رسند.

تا این لحظه اطلاعات بیشتری از فیوشا و تاریخ عرضه ی آن به بازار منتشر نشده است.

منبع: سایبربان
تاریخ: ۹۷/۲/۱۱