ارائه طیف ۵G در کره جنوبی از ژوئن ۲۰۱۸

اینترنت,نسل,پنجم,5G, ۲۰۱۸

در سال‌های آینده و با فراگیر شدن اینترنت نسل پنجم، شاهد تغییرات زیادی در سبک زندگی افراد خواهیم بود.
در ساده‌ترین تعریف ممکن، ۵G نسل پنجم شبکه‌های تلفن همراه است. این نسل، گام بعدی در فناوری موبایل است که گوشی‌ها و تبلت‌های آینده از آن استفاده خواهند نمود.
شرکت‌هایی مانند اینتل، ورایزون، AT&T و کوالکام، آزمایش‌هایی را برای شبکه نسل پنجم انجام داده‌اند و این آزمایش‌های اولیه است که احتمالاً استاندارد بین المللی این نسل را شکل خواهد داد.

یکی از ویژگی‌های رایج برای ۵G، استفاده از موج انتقال mmWave یا میلی‌متر موج است که می‌تواند کلید سرعت بالای اینترنت نسل پنجم باشد که وعده‌اش داده شده است.
دولت کره‌جنوبی اعلام کرد که ارائه طیف ۵G را برای حامل‌های محلی تلفن‌همراه در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ آغاز خواهد نمود.

وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات این کشور اعلام کرده که طیف ۳٫۵GHz و ۲۸GHz را یک سال زودتر از زمانی که پیش از این وعده داده شده بود، ارائه خواهد کرد.
این وزارتخانه انتظار دارد این سیستم در مارس ۲۰۱۹ تجاری‌سازی و تا ۲۰۲۲ در کل جهان استقرار یابد. مخابرات‌های محلی اس.کی تلکام، کِی.تی و ال.جی آپلاس، سرعت استقرار این فناوری را بیشتر خواهند نمود.

دولت این کشور به منظور صرفه‌جویی در هزینه‌های مخابراتی، از این هزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری در تجهیزات و ابزارهای خاصی استفاده می‌کند.
دولت همچنین قصد دارد طیف شبکه‌ای بی‌سیمی را جهت استفاده در مترو طراحی نماید. ادعا می‌شود که با این برنامه، سرعت وای‌فای تا ۱۰۰برابر بیشتر شود. در حال حاضر، دولت در حال آزمایش طیف ۲۳GHz است و در آوریل سال ۲۰۱۸ آن را ارائه خواهد کرد.

اس.کی تلکام و کی.تی در نظر دارند تا شبکه ۵G خود را در سال ۲۰۱۸ و در حین بازی‌های زمستانی که در کره جنوبی برگزار می‌شود، رونمایی کنند.
شرکت ال.جی آپلاس و هواوی نیز آزمایش‌های میدانی خود در زمینه ۵G را در سئول انجام داده‌اند و در آینده‌ای نزدیک، نتایج خود را ارائه خواهند کرد.

منبع: ایتنا
تاریخ: ۹۷/۲/۲۴