احتمال کاهش قیمت آیفون ایکس در سال جاری میلادی

اپل,کاهش,قیمت,آیفون,ایکس

شایعاتی وجود دارد که بر اساس آنها اپل قصد دارد قیمت گوشی آیفون ایکس را کاهش دهد. تحلیل‌ها و نکاتی که اخیرا مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور اپل بیان کرد، نیز این موضوع را به خوبی نشان می‌دهد.
بر اساس گفته‌های کو، قیمتی که برای آیفون ایکس مطرح خواهد شد، نسبت به  موج قبلی گوشی‌های آیفون، تاحدودی ارزان‌تر است.

ادعاهای کو نشان می‌دهد که  نسل دوم آیفون ایکس، بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ دلار خواهد بود و آیفون ایکس پلاس، ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار ارزش خواهد داشت. وقتی صحبت از پیش‌بینی در مورد فعالیت‌های شرکت اپل به میان می‌آید، سخنان کو واقعا قابل اتکا و اطمینان است.
وی در زمینه زنجیره تأمین شرکت اپل، اطلاعات بسیارخوبی دارد.

در سال ۲۰۱۸ اپل به دلیل تقاضای کمتر از انتظار برای خرید آیفون ۱۰ قیمت آن را به میزانی منطقی کاهش خواهد داد. پیش از این بلومبرگ نیز گزارش داده بود که انتظار می رود قیمت بالای آیفون ایکس منجر به افت فروش آن در بین کاربران شود.

اپل نتوانست انتظارهایی که در بازارهای بزرگی نظیر سنگاپور و تایوان داشت را برآورده سازد. به همین خاطر است که شاید مدیران این شرکت کمی قیمت آیفون ایکس خود را دستخوش تغییراتی کنند.
در سال گذشته خیلی غیرطبیعی بود که اپل بخواهد چند ماه پس از عرضه پرچمداران خودش برای کاهش دادن قیمت آن‌ها اقدام کند.

این حرکت در واقع به عنوان تحریک برای تقاضای آن محصول مورد نظر انجام می‌گیرد. اما این که آیا بازار به کاهش قیمت آیفون ایکس واکنش نشان دهد و آیا اپل برنده‌ این حرکت باشد مسئله‌ی جداگانه‌ است که بررسی جامع‌تری را می‌طلبد.

منبع: ایتنا
تاریخ: ۹۷/۳/۲۱