حمایت گوگل از انتخابات الکترونیک

فناوری,اطلاعات,حمایت,گوگل,انتخابات,الکترونیک

ساکنین شهر ناکس ایالت تنسی، تا حدود یک ساعت در شب انتخابات اولیه در ماه می  نمی توانستند بفهمند که چه کسی برنده شده است؛ زیرا هکرها وبگاه انتخابات ایالت تنسی را در شب انتخابات از دسترس خارج کردند.

دیک مران (Dick Moran)، مدیر فناوری اطلاعات ناکس توضیح داد، ترافیک شبکه بسیار سنگین و غیر طبیعی بود. در نتیجه شهردار خواستار تحقیق در مورد حمله سایبری در این حوزه شد. این واقعه همه ی نشانه های یک حمله اختلال سرویس توزیع شده را داشت.

در این نوع از حمله، هکرها، حجم بالایی از ترافیک را  به سمت سرورهای یک وبگاه ارسال می کنند. در نتیجه امکان پردازش همه ی درخواست ها وجود نداشته، سایت از دسترس خارج می گردد.

آزمایشگاه جیکساو  (Gigsaw) گوگل، قصد دارد از حملات مذکور جلوگیری کند. این شرکت حتی پیش بینی می کند با نزدیک تر شده به انتخابات ۶ نوامبر، حملات اختلال سرویس توزیع شده (DDOS) بیشتری رخ می دهد.

جورج کونارد (George Conard)، مدیر پروژه ی شیلد (Project Shield) آزمایشگاه جیکساو  گفت:

ما شاهد بودیم که در نقاط مختلف جهان در زمان انتخابات حمله رخ داده است.

جیکساو اعلام کرد، پروژه ی شیلد، ابزار رایگان محافظت در برابر حملات اختلال سرویس توزیع شده را در دسترس کمپین های سیاسی ، نامزدها و کمیته های عملیات سیاسی در دسترس قرار خواهد داد.

خدمات مذکور در گذشته تنها برای روزنامه نگاران ، مدافعان حقوق بشر عرضه شده بود؛ اما در ماه مارس برای ناظران انتخابات و گروهای حقوق بشر در دسترس قرار گرفت.

کارشناسان جیکساو متوجه شدند هکرها، وبگاه های نظارت انتخاباتی در مکزیک ، فرانسه ،کره جنوبی و هلند را از دسترس خارج کردند.

کونارد توضیح داد، احزاب ، کمپین ها و سازمان های سیاسی به عنوان یک هدف رو به رشد برای حملات سایبری در دوران انتخابات شناخته می شوند. پروژه شیلد فقط در اختیار سازمان های بزرگ سیاسی قرار نمی گیرد؛ بلکه برای محافظت از انتخابات محلی نیز در دسترس خواهد بود.

وی ادامه داد:

در سراسر کشور برای انتخابات محلی هیئت مدیره مدرسه و شورای شهر، ده ها هزار نامزد وجود دارند. آنها ممکن است از تهدیدات آگاه نباشند و یا منابعی برای دفاع از خود نداشته باشند. ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که از همه محافظت می شوند، نه فقط کسانی که منابع مالی دارند.

درحال حاضر پروژه شیلد، حدود ۷۰۰ وب سایت را در برابر حملات سایبری مذکور محافظت می کند. در سال ۲۰۱۶، وبگاه یک خبرنگار امنیتی، توسط بات نت میرای (Mirai) مورد حمله قرار گرفت. در این حمله ۶۰۰ هزار دستگاه اینترنت اشیا درگیر بودند و ترافیکی معادل ۶۲۰ گیگابیت در ثانیه به سمت سایت وی سرازیر شد.

حملات سایبری علیه انتخابات به نگرانی امنیتی ملی در ایالات متحده آمریکا تبدیل شده است. هکرهای احتمالی دارای تکنیک های متعددی جهت در هم گسیختن دموکراسی هستند.

به نظر می رسد با توجه به حوادث سال ۲۰۱۶، سران ایالات متحده و بسیاری از آمریکایی ها، نگران دخالت دوباره روسیه در انتخابات میان دوره ای هستند.

حملات اختلال سرویس توزیع شده به صورت سالانه ۲۰۰ هزار دلار هزینه به دنبال دارند؛ اما می توان تنها با ۲۰ دلار آن را خریداری کرد.

در نتیجه مجرم بدون نیاز به دانش فنی و تنها با خرید ابزار لازم، قابلیت حمله به بستر مورد نظر را دارد.

وی افزود شما می توانید یک سناریو را تصور کنید که در آن کسی ، لازم نیست یک سازمان فوق العاده پیشرفته بوده، نقطه نظر بیانات یک نامزد را دوست نداشته باشد. بلکه می تواند به سرعت سایتی را پیدا کند که امکان آغاز حمله را با کمتر از ۴ دلار دارد.

منبع: سایبربان
تاریخ: ۹۷/۲/۳۱