هوش خیره کننده سامسونگ در راه است!

اینترنت,هوش,مصنوعی,سامسونگ,سیستم,هوشمند

سامسونگ اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۰ تمامی دستگاه هایش را به اینترنت و هوش مصنوعی مجهز خواهد کرد. کیم هیون سوک گفته است که هر دستگاهی اعم از خشک  کن، تلویزیون، ماشین های شستشو، یخچال و فریزر مجهز به سیستم هوشمند هستند و تا سال ۲۰۲۰ تمامی محصولات این شرکت به همراه اینترنت و هوش مصنوعی ارائه خواهند شد. نکته ی جالب این است که فقط دو سال زمان برای تحول این محصولات باقی مانده است و این شرکت هم اکنون بیش از ۱۰۰۰ مهندس و محقق هوش مصنوعی را به طور اختصاصی به کار گرفته است.

سامسونگ در پروژه های اخیر خود سعی دارد تا خانه هایی هوشمند را در اختیار مشتریان قرار دهد و با ارائه ی اسپیکرهای هوشمند این کمپانی در نیمه ی دوم سال جاری این ایده محقق خواهد شد. در سال گذشته ۵۲ میلیون خانه در ایالات متحده دارای حداقل یک اسپیکر هوشمند بوده اند و انتظار می رود که تا سال ۲۰۲۲ این تعداد به ۲۸۰ میلیون خانه افزایش یابد. هدف سامسونگ فقط رشد و فروش بالای گوشی های هوشمند نیست بلکه قصد دارد تا هوشمند سازی را در تمامی محصولات خود راه اندازی کند. بخشی از هوشمند سازی دستگاه ها به راه اندازی دستیار صوتی Bixby مرتبط است که به زودی شاهد گسترش این دستیار صوتی در دستگاه های مختلف سامسونگ خواهیم بود.

به زودی در ماه جولای شاهد بروزرسانی و افزایش قابلیت های Bixby خواهیم بود و رشد این دستیار صوتی در هوشمندسازی محصولات دیگر نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت. سامسونگ معتقد است که ادغام Bixby با لوازم خانگی، تلویزیون و گوشی های هوشمند، کارایی و عملکرد محصولات این کمپانی را افزایش خواهد داد. در واقع با ارائه ی Bixby می توان محصولات مختلف را نیز با یکدیگر متحد کرد. برای مثال ممکن است بتوانید هشدار پایان کار ماشین لباس شویی یا ظرفشویی را از طریق تلویزیون دریافت کنید.

منبع: سخت افزار
تاریخ: ۹۷/۳/۵