جشنواره کسب‌وکار کامپوزیت ایران برگزار می‌شود

پژوهشگاه,پلیمر,پتروشیمی,جشنواره,کسب‌وکار,کامپوزیت,ایران

دومین جشنواره کسب‌ وکار کامپوزیت ایران توسط پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران با همکاری شرکت مهندسی پایدار ابتکار آرمینا و حمایت ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمیآذرماه سال جاری برگزار می‌شود. ایجاد انگیزه، جذب سرمایه‌گذار و تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه و دارای ظرفیت اقتصادی، برای تولید ثروت و اشتغال در حوزه مواد کامپوزیتی اهدافی است که این جشنواره دنبال می کند. برگزاری این جشنواره تخصصی با حضور کارشناسان علمی و سرمایه‌گذاران و صنعت گران حوزه مواد کامپوزیت رقم می خورد.
همچنبن کامپوزیت‌های زمینه فلزی، پلیمری، سرامیکی، نانوکامپوزیت‌ها و بازیافت مواد کامپوزیتی، ۵ حوزه اعلام شده برای پذیرش طرح هستند. روند برگزاری نیز به این صورت است که طرح‌های حائز شرایط عمومی، پس از فرآیند داوری و بررسی‌های اولیه و تکمیلی، جهت ارائه و دفاع انتخاب شده و در نهایت به‌صورت حضوری و در فضایی کاملاً منصفانه و دقیق به سرمایه‌گذاران ارائه می شود.
اهداف اصلی برگزاری این رویداد فراهم کردن زمینه تعامل بین ایده پردازان و سرمایه‌گذاران با برگزاری جلسات رودررو، ایجاد انگیزه در بین ایده پردازان و ظهور ایده‌های نو در زمینه مواد کامپوزیتی، محقق نمودن اهداف اقتصاد مقاومتی با فراهم آوردن بستر گذر از فضای تولید علم به تولید ثروت و کارآفرینی، بهبود و افزایش توان رقابت‌پذیری، کار گروهی و نقد شوندگی در بین نسل جوان، معرفی نوآوری‌ها و فناوری‌های بدست آمده در زمینه مواد کامپوزیتی، آشنایی با اصول کسب‌وکار و آماده‌سازی نیروهای توانا برای ورود مستقل به حوزه تجارت، بهره‌گیری از سرمایه و تجربه سرمایه‌گذاران و امکانات تولیدی بنگاه‌های فعال در کشورو ایجاد بستر ارتباطی بین مراکز صنعتی با ایده پردازان مراکز تحقیقاتی با هدف افزایش توان داخلی کشور در تأمین نیازهای فناورانه صنعت است.
مهلت نهایی ارسال طرح‌ها تا پایان مردادماه سال جاری است و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در رویداد می‌توانند به نشانی WWW.ISC96.ir مراجعه کنند.

منبع: مدیراینفو
تاریخ: ۹۷/۵/۱۶