بزودی کلینیک صنعت در شهرکهای صنعتی ایران افتتاح می شود

کلینیک,عارضه یابی,صنعت,شهرکهای,صنعتی

مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: بزودی کلینیک عارضه یابی صنعت در تمامی شهرک های صنعتی کشور راه اندازی می شود.
سید افشین گنج بخش روز چهارشنبه در حاشیه سفر به زاهدان با هدف بررسی وضعیت شهرک های صنعتی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت در مرحله نخست نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی و در مرحله بعدی بررسی چالش های موجود در حوزه واحدهای صنعتی و رفع آنها با هدف حمایت از کالای ایرانی است.
وی افزود: در مساله عارضه یابی واحدهای صنعتی با پیگیری سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، راه اندازی کلینیک های صنعت در دستور کار قرار گرفت و بزودی این مراکز افتتاح می شود.
وی ادامه داد: شناخت چالش های واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال در بخش اعتبارات و تامین نیروی انسانی و تلاش برای رفع آنها توسط کلینیک صنعت انجام می شود.
وی از تلاش شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان در رفع موانع تولید قدردانی کرد و گفت: همچنان موانعی سر راه است که باید با برنامه ریزی برای حل آنها تلاش کرد.
مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بیان کرد: ۹۲ درصد صنایع کشور را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می دهند که مسئولیت حمایت، نظارت و برنامه ریزی برای آنها بر عهده این سازمان است.
گنج بخش افزود: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز اقدامات خود را در زمینه حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی از دی سال گذشته با برگزاری کارگروه تخصصی به منظور ایجاد بسیج همگانی برای حمایت از کالای ایرانی آغاز کرد.
وی ادامه داد: خروجی این کارگروه در اوایل اسفند سال گذشته آغاز بکار کمپین ‘بیاییم چرخه را بچرخانیم’ با هدف حمایت از کالای ایرانی بود که در سال ۹۷ نیز با قدرت به کار خود ادامه می دهد.
وی تصریح کرد: روان سازی فروش محصولات و توسعه فعالیت واحدهای تولیدی برای حرکت بهتر چرخه صنعت از مهمترین اهداف راه اندازی این کمپین است.
مشاور مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: خیلی ها حمایت از کالای ایرانی را تنها در خرید این کالاها می دانند در صورتی که تسهیل کردن کار تولید کننده و رفع موانع برای عرضه محصولات تولیدی را نباید فراموش کرد.
گنج بخش تاکید کرد: ایجاد آرامش برای تولید کننده که بتوانند با خیال راحت محصولات خود را به دست مردم برساند از دیگر اقدامات در مسیر حمایت از کالای ایرانی تلقی می شود.
وی افزود: در حمایت از کالای ایرانی باید در مسیر پرداخت تسهیلات بانکی، رفع موانع گمرکی و مشکلات بازار تلاش شود که مجموعه این اقدامات در کنار تبلیغات و برندسازی موثر است.
وی گفت: سال ۹۶ بیشترین میزان واگذاری زمین به واحدهای تولیدی را در شهرک های صنعتی کشور در مقایسه با سال های قبل تر داشتیم.
به گزارش ایرنا سید افشین گنج بخش مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با هدف بررسی وضعیت شهرک های صنعتی زاهدان و دیدار با مدیران ستادی شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان به این استان سفر کرد.

منبع: بازار کار
تاریخ: ۹۷/۲/۲