کمپانی های رکوردار پتنت در اروپا

حق,ثبت,اختراع,کمپانی_های,رکوردار,پتنت

پتنت یا حق ثبت اختراع جدید همواره یکی از جذاب ترین مباحث مطروحه در حوزه کسب و کار و برندینگ بوده است. زمانی که خلاقیت و نوآوری می تواند سودآوری محصول یا چرخه مالی یک کمپانی را برای تمام دوران تامین کند پس شرکت های بزرگ  کوچک علاوه بر برنامه های راهبردی خود، تلاش می کنند تا سهمی نیز در این بخش داشته و اعتبار کسب و کار خود را به نوعی تضمین کنند.

برای امروز نگاهی به گزارشی جدید خواهیم داشت که در آن رده بندی برترین شرکت ها که پتنت خود را در قاره اروپا به ثبت رسانده اند، مورد اشاره قرار می گیرد. با پول نیوز همراه باشید.

اریکسون

کمپانی سوئدی فعال در حوزه ارتباطات

تعداد پتنت: ۱۳۷۳

بوش

کمپانی آلمانی و بزرگ ترین تامین کننده لوازم خودکار

تعداد پتنت: ۱۴۱۲

اینتل

کمپانی آمریکایی تولیدکننده تجهیزات رایانه ای

تعداد پتنت: ۱۴۳۵

یونایتد تکنولوژی

کمپانی آمریکایی (تولیدکننده موتورهای هواگرد، هلیکوپتر، اچ‌وی‌ای‌سی، پیل‌های سوختی، سیستم‌های ضد حریق، آسانسور و پله برقی، سیستم‌های امنیتی و بسیاری از محصولات صنعتی دیگر)

تعداد پتنت: ۱۷۱۹

فیلیپس

کمپانی هلندی تولیدکننده تجهیزات الکترونیک

تعداد پتنت: ۱۷۳۳

کوالکام

کمپانی آمریکایی تولیدکننده تجهیزات ارتباطی و مخابراتی

تعداد پتنت: ۱۸۵۴

سامسونگ

کمپانی کره جنوبی تولیدکننده انواع لوازم الکترونیک مصرفی

تعداد پتنت: ۲۰۱۶

ال جی

کمپانی کره جنوبی تولیدکننده انواع لوازم الکترونیک مصرفی

تعداد پتنت: ۲۰۵۶

زیمنس

کمپانی آلمانی که در زمینه تولید تجهیزات مخابراتی و نورپردازی، لوازم خانگی، انواع قطار، تجهیزات تولید برق، سیستم‌های خودکارسازی، اتوماسیون صنعتی، تجهیزات پزشکی و سامانه‌های اعلام حریق فعالیت می‌کند.

تعداد پتنت: ۲۲۲۰

هوآوی

کمپانی چینی تولیدکننده تجهیزات مخابراتی و لوازم الکترونیک مصرفی

تعداد پتنت: ۲۳۹۸

سند ثبت اختراع یا حق امتیاز یا اندیشه‌گواه (به انگلیسی: Patent) حق انحصاری است که در قبال اختراع یا ایدهٔ ثبت شده به مخترع یا نماینده قانونی او اعطا می‌شود. انحصار مجموعه‌ای از حقوق منحصر به فردی است که از طرف دولت‌ها برای مدتی معین در عوض تنظیم و افشاء عمومی جزئیات معین از یک، روش، جریان عمل یا ترکیب خاصی از ماهیت (مفهوم) (که به عنوان اختراع شناخته می‌شود) در اختیار شخص خاصی قرار می‌گیرد. بطوریکه آن مفهوم، اختراعی جدید، مفید یا مورد استفاده صنعت شناخته شود.

منبع: پول نیوز
تاریخ: ۹۷/۲/۳۰