معرفی شرکت ایده پردازان ارم آریا تک


نام شرکت: ایده پردازان ارم آریا تک
شناسه ملی شرکت: ۱۰۵۳۰۵۰۰۰۲۲
نام مدیرعامل:
استان: فارس
نوع شرکت: دانش‎بنیان نوپا
حوزه فناوری کالا و خدمات دانش‌بنیان: تجهیزات پزشکی
شماره تلفن ثابت: ۰۷۱۳۶۳۶۳۰۷۳
شماره تلفن همراه:
شماره فاکس:
وب سایت شرکت: http://eeat.ir/
ایمیل: info@eeat.ir
شبکه اجتماعی:
آدرس: شیراز، میدان صنایع، پردیس شرکتهای دانش بنیان، واحد ۸۹
معرفی شرکت و تاریخچه مختصری از آن: شرکت ایده پردازان ارم آریا تک (با نام اختصاری EEAT) فعالیت خود را در زمینه خدمات مهندسی پزشکی از سال ۱۳۹۰ آغاز کرده است. ایده پردازان ارم آریا تک پس از ثبت، در محل پردیس شرکتهای دانش بنیان شیراز اولین دفتر خود را تاسیس نمود. فعالیت شرکت در ابتدا محدود به انجام تعمیرات تجهیزات پزشکی، برگزاری دوره های آموزشی برای فعالان در این شاخه و طراحی تجهیزات بود اما پس از گذشت یک سال از فعالیت خود و با همکاری شرکت والا اندیشه پایا (با نام اختصاریVAP) علاوه بر پیشبرد فعالیتهای پیشین خود، وارد عرصه ساخت تجهیزات پزشکی نیز گردید
محصولات تولیدی شرکت والا اندیشه پایا به سفارش ایده پردازان ارم اریا تک تولید شده که تماما دارای مجوز رسمی از اداره کل تجهیزات پزشکی با نام شرکت تولید کننده بوده و بدلیل سفارشی بودن، صرفا با نام و لوگوی ایده پردازان ارم آریا تک بفروش میرسند لذا درحال حاضر ایده پردازان ارم آریا تک تنها نماینده تجهیزات پزشکی ساخت شرکت والا اندیشه پایا می باشد.



محصولات شرکت: VeinTech
VeinTech

رگ یاب نوزاد و اطفال با نام تجاری VeinTech توسط شرکت “والا اندیشه پایا” جهت آشکارتر شدن رگ نوزدان و اطفال طراحی و ساخته شده و در این زمینه کاربردی بالای ۹۸ درصد در قسمت های دست (پشت دست، مچ، آرنج و بازو) ، پا (پشت پا، کنار قوزک پا و ران) و تا حدودی گردن قابل استفاده می­باشد و در قسمت سر کاربردی ندارد که این درصد برای اطفال حدود ۸۵، بزرگسالان خانم ۶۰ و بزرگسال آقایان ۴۰ درصد می باشد. از آنجا که بیشترین مشکل در پیدا کردن رگ برای نوزادان است، طراحی فیزیکی در همین راستا صورت گرفته است.

این دستگاه بسته به نوع بافت، رنگ پوست، عمق رگ و عضله احاطه کننده­ ی رگ کارایی متفاوتی را از خود بروز می­دهد. بنابراین تا جایی که نور مورد نظر بتواند نفوذ کند می­تواند در آشکار شدن رگ موثر ­باشد.

دستگاه بر اساس تکنولوژی Transillumination طراحی و ساخته شده­ است بدین منظور طیف نور مرئی (هیچ ضرری برای بدن ندارد) را در قسمتی که حدس زده می­شود رگ وجود دارد، انتشار داده و از آنجا که در باند استفاده شده خون نسبت به بافت اطرافش جذب بیشتری دارد، تفاوت در جذب نور پدید می­ آید که این اختلاف کانتراست لازم را برای آشکار شدن رگ ایجاد می­ کند.

فیزیک دستگاه به گونه ای طراحی گردیده است که یک پرستار بتواند به تنهایی رگ­ گیری را انجام دهد بدین مفهوم که سایز وسیله تا جای ممکن کوچک در نظر گرفته شده و از طرف دیگر یک کلید فشاری برای کنترل نور در پشت وسیله تعبیه شده که فرد استفاده کننده با یک دست بتواند هم قسمتی که قرار است رگ­ گیری انجام شود را نگه دارد و هم کنترل وسیله را در اختیار داشته باشد و با دست دیگر تزریق و یا خون گیری را انجام دهد. همچنین بوسیله کلید های موجود بر روی دستگاه شدت نور، وسعت نور و خاموشی کلیه قسمت ها در اختیار کاربر می­باشد. از نکات قابل ذکر دیگر آنکه در هنگام استفاده از دستگاه، قابلیت شارژ وجود ندارد و بایستی برای اینکه بتوان وسیله را شارژ کرد آن را در حالت خاموش کلی قرار داد.

همچنین وسیله مذکور می تواند در تشخیص بیماری نموتراکس مربوط به نوزادان در حالت­های خاص نیز کمک کند که البته در این حالت سازنده هیچگونه ادعایی نداشته و این موضوع صرفا به گفته ی چند پزشک استفاده کننده از وسیله می­باشد.



توضیحات بیشتر: