معرفی موسسه ایرانیان ژن فناور


نام شرکت: موسسه ایرانیان ژن فناور
شناسه ملی شرکت: ۱۰۵۳۰۴۶۸۴۵۳
نام مدیرعامل:
استان: تهران
نوع شرکت: دانش‎بنیان نوپا
حوزه فناوری کالا و خدمات دانش‌بنیان: فناوری زیستی
شماره تلفن ثابت: ۴۴۸۴۴۹۴۶
شماره تلفن همراه: ۰۹۱۲۳۳۰۴۰۶۹
شماره فاکس: ۴۴۸۶۱۸۸۹
وب سایت شرکت: http://www.igfiran.com
ایمیل: iranian@iraniangene.com
شبکه اجتماعی:
آدرس: آدرس: اشرفی اصفهانی-۳۰ متر بالاتر از تقاطع نیایش – کوچه پنجم- پلاک ۸ – طبقه چهارم- واحد ۷
معرفی شرکت و تاریخچه مختصری از آن: موسسه دانش بنیان ایرانیان ژن فناور یکی از موسسات دانش بنیان می باشد که در سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را در زمینه تحقبق، توسعه و تولید کیتهای تشخیص مولکولی و فرآورده های بیوتکنولوژی، ارائه خدمات تخصصی و انتقال فناوری در کشور آغاز کرد. از اهداف کلان این شرکت کمک به تولید محصولات مورد نیاز محققان در زمینه فوق می باشد و در این راستا تاکنون توانسته دانش تولید بیش از۸۳ کیت را آماده نماید. هدف اصلی در فراهم آوردن امکانات و تواناییهای موجود جلب رضایت متخصصین، دانشمندان و محققین عزیز کشورمان می باشد.

تاریخچه: موسسه دانش بنیان ایرانیان ژن فناور در سال ۱۳۹۰ توسط دکتر محمد حسن شاه حسینی بعد از سالها تجربه در زمینه آموزش – پژوهش و تجریه تولید در بیوتکنولوژی، به عنوان یک مرکزتولیدی، تحقیقاتی تاسیس گردید.

این موسسه توانسته است با ارائه ی محصولات تولیدی و ارائه خدمات تخصصی به عنوان یکی از شرکتهای دانش بنیان در کشور شناخته شود. یکی ازهدف های اصلی این موسسه، گسترش فعالیت های فوق و افزودن فعالیت های جدید به جامعه ی علمی، مراکز تحقیقاتی و تشخیصی می باشد.

چشم انداز: هدف ما رسیدن به جایگاه والا از نظر تنوع و کیفیت تولیدات و ارائه خدمات تخصصی، انتقال دانش، صادرات محصولات تولیدی براساس تجربه و تحقیقات ملی در عرصه داخلی و بین المللی می باشد. ما در تلاش هستیم تا بتوانیم به عنوان یکی از شرکتهای پیشگام در زمینه فعالیت های فوق کارنامه قابل قبولی از خود به نمایش بگذاریم و استاندارد ملی در زمینه های فوق را ارتقاء ببخشیم.

رسالت: ایمان و استواری در راه رسیدن به هدف، با توکل به ایزد یکتا و نیز همکاری پرسنل جوان و ماهر برای رسیدن به فردایی بهتر همراه با آخرین تحولات علمی و تحقیقاتی با کیفیت بالا در ایران عزیز می باشد.

محصولات شرکت: کیتهای تشخیص باکتریال
کیتهای تشخیص سیانوباکترها و توکسینها
کیتهای تشخیص استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی سیلین و بتا لاکتامازهای با طیف وسیع
کیتهای تشخیص ویرال
کیتهای تشخیص قارچها
کیتهای تشخیص تقلبات

توضیحات بیشتر:

موسسه ی ایرانیان ژن فناور خدمات پژوهشی و فنی زیر را به محققین و دانشجویان با هزینه های مناسب ارائه می دهد:

۱٫ استخراج DNA از نمونه های مختلف (خون، سلول، گیاه و ….)

۲٫ استخراج RNA از نمونه های مختلف (خون، سلول و ……)

۳٫ خدمات PCR و الکتروفورز

۴٫ خدمات LAMP

۵٫ خدمات کلونینگ

۶٫ خدمات استفاده از دستگاهها و تجهیزات آزمایشگاهی

۷٫ مشاوره پروژه های تحقیقاتی

دوره های کارآموزی و کارورزی کوتاه مدت و بلند مدت

دوره های کارآموزی به صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می شود. طول دوره و محتویات آن براساس برنامه ریزی قبلی به علاقه مندان اعلام میشود. همچنین امکان دوره های کارآموزی بلند مدت هم در آزمایشگاه وجود دارد. برای اطلاع از برنامه های کارآموزی می توانید با موسسه تماس بگیرید.

دوره های کارآموزی:

۱٫ مبانی تشخیص مولکولی به روش واکنش زنجیره ای پلیمراز(PCR) و کاربردها

۲٫ روش استخراج DNA و RNA

۳٫ تشخیص مولکولی (PCR) ویروس ها

۴٫ تشخیص مولکولی (PCR) باکتریها

۵٫ تشخیص مولکولی (PCR) قارچ

۶٫ تشخیص مولکولی (PCR) تقلبات

۷٫ تشخیص مولکولی (PCR) سیانوباکتر ها و سموم آن

۸٫ تشخیص مولکولی (PCR) مقاومت دارویی ESBL

۹٫ کلونینگ

۱۰٫ روش های الکتروفورز (آگارز-پلی آکرین آمید)

انجام پروژه های دانشجویی کارشناسی ارشد و دکترا

با توجه به آزمایشگاه و تجهیزات به روز و پیشرفته در این آزمایشگاه، انواع خدمات آموزشی و پژوهشی به دانشجویان و اعضای هیئت علمی ارائه میگردد. پایان نامه هایی که روی موضوعات تشخیص مولکولی باکتریها، قارچ، ویروس، مقاوت دارویی، تقلبات، سیانوباکترها، ارتباط بین عوامل عفونی و بیماریهای کمپلکس همچون MS، آلزایمر،دیابت، سرطان و … ، تشخیص مولکولی عوامل عفونی ناباروری و … تعریف می شوند، در این موسسه قابل انجام می باشد. امکان انجام پایان نامه هایی که توسط اساتید خارج از مرکز تعریف شوند نیز در این موسسه وجود دارد. با توجه به فضای موسسه و آزمایشگاهی مناسب پروژه هایی دانشجویی در اسرع وقت قابل انجام می باشد. مزیت این موسسه، آموزش دانشجویان و سپس انجام کار عملی پروژه ها توسط خود دانشجویان است.

همچنین امکان اجاره ی فضای آزمایشگاهی و تجهیزات برای انجام پروژه های دانشجویی و تحقیقاتی موجود است.