نگاهی به بازی «گرشاسپ، راز اژدها»

بازی‌,کامپیوتری,گرشاسپ,رازاژدها,شاهنامه

سازندگان بازی گرشاسپ به مناسبت پایان سُرایش شاهنامه، این بار نسخه بازی «گرشاسپ، گرز اژدها» را با ۵۰ تخفیف در روزهای جمعه ۲۵ و شنبه ۲۶ اسفند برروی درگاه فروش دیجیتالی بازی‌های کامپیوتری هیولا عرضه می‌کنند. قبل‌تر نیز شاهد آن بودیم که این بازی‌سازان به بهانه زادروز ابولقاسم فردوسی، این محصول را با تخفیف ۵۰درصدی در فروشگاه هیولا عرضه کرده‌ بودند.

به همین منظور سری به وبسایت هیولا می‌زنیم و به سراغ یکی از بازی‌های ایرانی به نام «گرشاسپ: راز اژدها» می‌رویم و نگاهی به آن می‌اندازیم.

 

پهلوان اژدهاکش

گرشاسپ از پهلوانان مقدم شاهنامه است که نامش در کنار پهلوانانی چون سام‌نریمان و شاپور می‌آید. او معروف به اژدهاکش است و در واقع جد بزرگ رستم محسوب می‌شود. دست‌اندرکاران این بازی با الهام از این اسطوره‌ی ایران باستان، بازی «گرشاسپ، گرز ثَریت» را تولید کردند و پس از آن نسخه متفاوتی از این بازی را با عنوان «گرشاسپ، راز اژدها» در بازار عرضه کردند. در راز اژدها، گرشاسپ به دنبال گرز ثَریت وارد جنگل می‌شود و دنبال راهی برای وارد شدن به معبد اژدها می‌گردد.

ابتدای بازی در کنار برادر خود در جنگل به سر می‌برید، برادری که شباهت چندانی به گرشاسپ ندارد. نه از نظر جثه و قدوقامت و نه از نظر شجاعت دلیری، به نظر می‌رسد که او کمتر مرد رزم و اهل جنگاوری باشد. در جنگل از یکدیگر جدا می‌شوید تا بتوانید سریع‌تر به دنبال گرز بگردید و منطقه بیشتری را پوشش دهید.

در جنگل و در راه رسیدن به معبد اژدها با موجودات عجیب و غریبی مواجه می‌شوید که باید آن‌ها را با استفاده از فنون رزم‌آوری که در طول بازی می‌آموزید، شکست دهید. دشمنانی که هرکدام قابلیت‌های متفاوتی دارند و زره‌های متفاوتی بر تن دارند که کشتن برخی از آن‌ها بسیار سخت و طاقت فرساست. روی پل‌های نیم‌کاره که در طول سال‌ها خراب شده‌اند به ناگهان دوباره برادرتان را مشاهده می‌کنید که از دست غول بی‌شاخ و دمی فرار می‌کند. این موجود کریه‌المنظر برادرتان را تهدید می‌کند که او را به زنجیر در می‌آورد و کاری می‌کند که یکتاپرستی را فراموش کند. اینجاست که برادرتان شما را در ادامه ماجراجویی تنها می‌گذارد اما قبل از رفتن یک لوح اژدها به شما می‌دهد که در آینده نیاز می‌شود که برای چرخاندن اهرم‌ها به کار بگیرید.

 

ماجراجویی به سبک گرشاسپ

گرشاسپ یک بازی اکشن ماجراجویی است که کنترل شخصیت اول بازی به عهده کاربر است و باید بتواند با استفاده از صفحه‌کلید و ماوس گرشاسپ را در جنگل و معبد اژدها هدایت کند و با شخصیت‌های بد و منفی متفاوت داستان مبارزه کند. باید بتوانید سکو بازی کنید و معماهای گرشاسپ را یکی پس از دیگری حل کنید تا مسیرتان را به سمت گرز پیدا کنید.  این بازی اکنون با قیمت ۵۵۰۰ تومان در وب‌سایت هیولا به فروش می‌رسد. اگر دوست داشته باشید می‌توانید این بازی را به عنوان عیدی به یک دوست خود که به این سبک بازی‌ها و داستان‌های اساطیری فارسی علاقه دارد هدیه دهید و او را خوشحال کنید.

منبع: میزفکر
تاریخ: ۹۷/۲/۲۰