پرداخت با الگوی کف دست

آزمایش,فناوری,پرداخت,الگوی,کف دست

شرکت‌های فوجیتسو و خدمات مالی «AEON» قصد دارند آزمایش فناوری تازه ای را انجام دهند که به مردم اجازه می‌دهد به جای استفاده از کارت های اعتباری یا اثر انگشت از طریق کف دست خود هزینه‌ها را پرداخت کنند.

فناوری مذکور در سپتامبر سال میلادی جاری در فروشگاه های کوچک سراسر ژاپن آزمایش می شود. این اولین بار است که از سامانه های پرداخت مستقل از کارت اعتباری در رژاپن استفاده می شود.

شرکت AEON تاکنون شیوه های پرداخت متنوعی را توسعه داده است. همچنین با بررسی روش های مورد استفاده ی مشتریان خود سعی دارد راحتی و امنیت این بسترها را افزایش بدهد. این شرکت در جدیدترین اقدام خود تصمیم گرفته است از سامانه ی تشخیص هویت بیومتریک فوجیتسو که بر اساس کف دست عمل می کند، بهره مند شود.

سامانه ی بالا نه تنها دقت سامانه های بیومتریک را افزایش می دهد، بلکه به علت عدم وجود تماس مستقیم با کارت ها اعتباری یا دستگاه های پرداخت، سطح بهداشت را افزایش می دهد؛ زیرا افراد با دستی خالی وجه مورد نظر را پرداخت می کنند.

افراد داوطلب برای استفاده از ویژگی بالا ابتدا باید الگوی کف دست خود را در اطلاعات کارت های AEON ثبت کنند. کف دست افراد دارای الگوهای بسیار پیچیده و منحصربه فرد است در نتیجه بستر خوبی را برای شناسایی فراهم می کند. این روش باعث افزایش سطح ایمنی می شود.

منبع: سایبربان
تاریخ: ۹۷/۴/۲۶