پیش بینی دقیق تاریخ مرگ توسط هوش مصنوعی گوگل

الگوریتم,پیش بینی,تاریخ مرگ,هوش مصنوعی,گوگل

محققان گوگل موفق شده‌اند با کمک تکنولوژی هوش مصنوعی، الگوریتمی طراحی کنند که می‌تواند با صحت ۹۵ درصد پیش‌بینی کند یک بیمار در چه تاریخ احتمالا دار فانی را وداع خواهد گفت!

تحقیق شرکت گوگل، که دربین بیماران بستری در بیمارستان با مشکلات کلینیکی مختلف انجام گرفته، اخیرا در نشریه  journal Nature به چاپ رسیده است. محققان گوگل در این تحقیق، تکنولوژی هوش مصنوعی را به روی داده‌های وسیعی از ۲۱۶ هزار بیمار بستری شده در  دو مرکز درمانی، اعمال کردند.

یکی از محققات تیم گوگل درباره این تحقیق می‌گوید:«  ما کنجکاو بودیم بدانیم آیا تکنولوژی یادگیری ماشینی می‌تواند احتمالات صحیحی در مورد وضعیت بیماران ارائه کند. یکی از این احتمالات، تاریخ مرگ بود. احتمالات دیگری نیز طی این تحقیق بررسی شده مانند میزان پاسخ دهی بیماران به درمان، طول مدت بستری و تشخیص بیماری.»

جالب اینجاست که این دستاورد هوش مصنوعی زمانی اعلام شد که موضوع ریسک‌ها و مزایای این تکنولوژی، این روزها به شدت پیگیری شده و در فضای مجازی داغ است. بسیاری مدعی‌اند که هوش مصنوعی آینده روشنی برای انسان رقم نخواهد زد و بسیاری از محققان در حال بررسی ضررها و فواید این تکنولوژی هستند.

بخش درمانی، شامل حجم وسیعی از اطلاعات است که برای به کار گیری توسط سیستم‌های هوش مصنوعی ایده آل است. دکتر Dr. Mikhail Varshavski  یک پزشک خانواده در مصاحبه‌ای با Fox and Friends درباره این دستاورد می‌گوید:« با وجود اینکه مدیریت طیف وسیعی از اطلاعات توسط سیستم هوش مصنوعی می‌تواند به نفع بیماران باشد، اما چالش‌هایی مانند بحث حریم خصوصی بیماران نیز در این بین مطرح است. این اطلاعات در حقیقت به چه کسی تعلق دارد؟ من به عنوان یک پزشک فقط امیدوارم که اطلاعات بیماران به نفع آنها حفظ شده و مورد استفاده قرار گیرد.»

منبع: آی تی ایران
تاریخ: ۹۷/۳/۳۱