ردیابی لپ‌تاپ سرقت شده

مایکروسافت,اپل,ردیابی,لپ‌تاپ,سرقت

اگر روزی روزگاری بدشانسی به سراغتان آمد و فهمیدید کیف لپ‌تاپتان در دست یک غریبه‌ی در حال فرار است، سعی کنید تمام امیدتان را برای پیدا کردن لپ‌تاپتاناز دست ندهید. البته ابتدا باید بگوییم که شرایط اصلا بر وفق مراد شما نیست اما با این حال در صورت پیروی از دستورات زیر ممکن است شانس به سراغتان بیاید و دوباره صاحب لپ‌تاپتانشوید.

مایکروسافت و اپل به سیستم‌عامل‌های خود ویژگی را اضافه کرده‌اند که امکان ردیابی لپتاپ را امکان‌پذیر می‌کند اما در صورتی که این ویژگی را قبل از به سرقت رفتن لپ‌تاپتانفعال نکرده باشید می‌توانید از طریق زیر همچنان لپ‌تاپتانرا ردیابی کنید.

اگر لپ‌تاپم را دزدیدند چکار کنم؟

با اینکه روش‌های زیر می‌توانند باعث یافتن محل فعلی لپ‌تاپتانشوند اما پیشنهاد می‌کنیم حتما پلیس را در جریان بگذارید و از شخصا از مواجه با سارق احتمالی خودداری کنید.

لوکیشن‌هایی که توسط سرویس‌های ردیابی ارائه می‌شوند تقریبی هستند بنابراین احتمال اینکه بتوانید دقیقا زنگ درب خانه سارق لپ تاپ را بزنید کم است. همچنین، سارقین ثابت کرده‌اند که خیلی از قوانین پیروی نمی‌کنند بنابراین نمی‌توانید حدس بزنید در لحظه مواجهه با شما چه عکس‌العملی خواهند داشت. با این اوصاف در صورت نیاز مراحل زیر را دنبال کنید. البته امیدواریم هیچگاه به انجام این مراحل نیاز پیدا نکنید.

نحوه استفاده از Find My Device در ویندوز ۱۰

پس از معرفی آپدیت بزرگ ویندوز ۱۰ در نوامبر سال ۲۰۱۵، مایکروسافت از ویژگی Find my Device رونمایی کرد. همانطور که از نامش پیداست، این ویژگی به شما در زمینه مکان یابی تقریبی لپ‌تاپتانکمک می‌کند.

این ویژگی در حالت پیش‌فرض غیرفعال است اما در صورتی که آن را قبل از به سرقت رفتن یا ناپدید شدن فعال کرده باشید، با انجام یکی دو مرحله می‌توانید به سرعت لپ‌تاپتانرا ردیابی کنید.

پس از فعال‌سازی این ویژگی، در صورتی که می‌خواهید لپ‌تاپتان را ردیابی کنید به آدرسaccount.microsoft.com/device بروید و با استفاده از اکانت مایکروسافت خود وارد شوید.

در صفحه بعد شما با لیستی از دستگاه‌هایتان مواجه می‌شوید. دستگاهی که قصد دارید آن را ردیابی کنید انتخاب کرده و سپس روی گزینه Find my device که در زیر نام دستگاه مشخص شده کلیک کنید.

منبع: آی تی ایران
تاریخ: ۹۷/۲/۲۳