سامانه مدیریت پیامک های تبلیغاتی راه افتاد

بسته های تشویقی,سامانه,مدیریت,پیامک های,تبلیغاتی

نیمه اردیبهشت بود که رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد ظرف چند روز، سامانه ای از سوی اپراتور های تلفن همراه طراحی می شود که بر اساس آن افرادی که تمایل به دریافت پیامک های تبلیغی دارند با مراجعه به این سامانه و ثبت نام در دریافت پیامک تبلیغاتی بسته های تشویقی دریافت خواهند کرد.

هرچند چند روز بعد از این وعده، چنین سامانه ای رونمایی نشد اما حالا در داخل خود اپلیکیشن های کاربری خود اپراتورها، امکاناتی در این خصوص تعبیه شده است.
مجید حقی، معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری در این باره گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره مقررات حاکم بر ارایه خدمات محتوایی پیامکی، ارسال هرگونه خدمات پیامکی انبوه اطلاع رسانی، تبلیغاتی و ارزش افزوده، بدون دریافت اجازه قبلی از مشترک ممنوع است و بر همین اساس اپراتورهای تلفن همراه موظف شدند با همکاری رگولاتوری سامانه ای را راه اندازی کنند تا مشترک بتواند دریافت پیامک های انبوه خود را مدیریت کند.
وی افزود: در حال حاضر مشترکان هر سه اپراتور تلفن همراه می توانند با استفاده از اپلیکیشن های مدیریت حساب خود و با ورود به منوی مدیریت خدمات ارزش افزوده و پیامک های تبلیغاتی از امکانات این سامانه استفاده کنند.
حقی دریافت اطلاعات راهنما برای آشنایی مشترکان با انواع پیامک ها، مشاهده وضعیت فعلی عضویت در سرویس های پیامکی، قطع یا برقراری دریافت پیامک های تبلیغاتی به تفکیک پیامک های مربوط با اپراتور یا سایر پیامک ها و عضویت در سرویس های قابل ارایه اپراتور براساس دسته بندی های خاص را از امکانات سامانه مدیریت پیامک های ارزش افزوده و تبلیغاتی عنوان کرد.
براساس این گزارش در راهنمای این سرویس خدمات پیامکی انبوه به این ترتیب تعریف شده است که از طریق فرستنده مشخص با امکان ارسال بدون درخواست قبلی مشترک بر بستر شبکه های ارتباطی ارسال و بدون پرداخت هرگونه وجه از مشترک، دریافت می شود. این خدمات شامل خدمات پیامکی تبلیغاتی، خدمات پیامکی اطلاع رسانی و خدمات پیامکی اضطراری است.
همچنین خدمات پیامکی ارزش افزوده (خدمات مبتی بر محتوا) نیز خدماتی است که مشترک به درخواست خود آن را دریافت کرده و اپراتور مجاز به دریافت هزینه آن است.
براین اساس مشترک می تواند خدمات پیامکی انبوه خود را مدیریت کرده و به تفکیک پیامک تبلیغاتی اپراتور یا غیر اپراتور را قطع و وصل کند.
همچنین در بحش خدمات مبتی بر محتوا نیز ضمن مشاهده خدمات فعلی، می تواند فهرست خدمات متنوع ارزش افزوده را مشاهده کرده و به خدمات فعلی خود بیفزاید.

با این حال خبری از بسته های تشویقی وعده داده شده یا جزییات بیشتر انتخابی نیست.

منبع: فناوران اطلاعات
تاریخ: ۹۷/۴/۶