سازمان فضایی ایران برگزار می‌کند: مسابقه «ایده پردازی اپلیکیشن نجومی سها»

پرورش,ایده‌,خلاقانه,سازمان,فضایی,اپلیکیشن,نجومی,سها

مسابقه «ایده پردازی اپلیکیشن نجومی سها» به مناسبت هفته جهانی نجوم و با هدف ایجاد بستر رقابتی میان جوانان خلاق و نوآوران، پرورش ایده‌های خلاقانه در حوزه برنامه‌نویسی موبایل و شناسایی توانمندی‌ها و هدایت استعدادها در حوزه برنامه‌نویسی برای تحقق بخشی از نیازهای کاربردی جامعه و همچنین ترویج دانش نجوم اجرا می‌شود.
پذیرش آثار به این مسابقه از اول خردادماه جاری آغاز می شود و تا ۳۱ شهریورماه علاقه مندان می توانند آثار خود را به این دوره از مسابقات ارسال کنند. داوری آثار از اول تا ۱۲ مهرماه انجام می شود و همزمان با هفته جهانی فضا در ۱۸ مهرماه امسال، برگزیدگان نهایی اعلام شده و مورد تقدیر قرار می گیرند.
اپلیکیشن نویسان باید نسبت به ارسال ایده‌های خود در محورهای آموزشی و پژوهشی، سرگرمی و بازی و کاربردی در حوزه نجوم و اکتشافات فضایی اقدام کنند.
آثار ارسالی توسط متخصصان مورد داوری قرار گرفته و براساس پارامترهایی از جمله میزان نوآوری، میزان برآورده کردن نیازهای جامعه و میزان علمی و اصولی بودن ایده و کارآیی آن ارزیابی می شوند. در نهایت نیز به ۳ ایده برگزیده به ترتیب جوایز ۵ میلیون، ۴ میلیون و ۳ میلیون تومانی از سوی سازمان فضایی ایران تعلق می گیرد.
شرایط پذیرش آثار ارسالی به مسابقه ایده پردازی اپلیکیشن های نجومی به شرح زیر است:
۱-ایده، قابلیت پیاده سازی در دستگاه های همراه را داشته باشد.
۲- ایده‌ها به همراه طراحی اولیه (Proto type) ارسال شوند. (طراحی اولیه عبارتست از طراحی گرافیکی از جزئیات اپلیکیشن از جمله معرفی منوها، فیلدها و نحوه جانمایی آن ها در اپلیکیشن و نحوه عملکرد اپلیکیشن)
۳- ارائه جزئیات کامل ایده (فازبندی و زمانبندی) با هدف پیاده‌سازی عملی
۴- تناسب ایده با محورهای اعلام شده در مسابقه

منبع: مدیراینفو
تاریخ: ۹۷/۲/۱۵