صعود ۲۰ رتبه ای ایران در شاخص دولت الکترونیکی

آذری,جهرمی,صعود,ایران,شاخص,دولت,الکترونیکی

محمد جواد آذری در توییتی نوشت: رده بندی سال ۲۰۱۸ کشورها در شاخص EGDI که بیانگر پیاده سازی دولت الکترونیکی است، منتشر شد. بر این اساس ایران ارتقای ۲۰ رتبه ای را تجربه کرده است. در برنامه ششم توسعه، ارتقای ۳۰ رتبه ای برای ۵ سال پیش بینی شده که این ارتقا در طی سال اول برنامه قابل توجه است.

وزیر ارتباطات همچنین با بیان اینکه خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست، گفت: مگر من مسوول فیلترینگ هستم که بخواهم درباره فیلتر نشدن اینستاگرام قول بدهم.
به گزارش جماران، وی درباره صحبت های مطرح شده در خصوص فیلترینگ اینستاگرام، افزود: مگر من مسوول فیلترینگ هستم که بخواهم درباره فیلتر نشدن اینستاگرام قول بدهم؟
وزیر ارتباطات ادامه داد: باید از مسوول فیلترینگ قول گرفت که اینستاگرام فیلتر نشود اما می گویم که خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست.
آذری جهرمی درباره پیگیری ها در خصوص رفع فیلتر توییتر نیز گفت: پیگیری های لازم را جهت رفع فیلتر توییتر انجام داده ام و نامه ای را در این زمینه تنظیم کرده ام که امضای شش وزیر پای آن است. امیدوارم این مساله در دستور کار قرار بگیرد و شاهد رفع فیلتر توییتر باشیم.
وی در خصوص زمان رفع فیلتر توییتر گفت: در این زمینه باید دادستانی نسبت به این کار اقدام کند و ما منتظر اقدام دادستانی
کشور هستیم.

وزیر ارتباطات درخصوص رفع فیلتر شدن تلگرام بیان کرد: در خصوص رفع فیلتر تلگرام اظهار نظری ندارم و در این زمینه باید از مرجع فیلترینگ سوال کرد که آیا تلگرام رفع فیلتر می شود یا خیر؟ ما تلگرام را فیلتر نکرده ایم و باید در این خصوص دستگاه قضایی کشور تصمیم گیری کند.

منبع: فناوران اطلاعات
تاریخ: ۹۷/۵/۱