طرح‌های فناورانه و صنایع خلاق از تسهیلات کسب‌وکار روستایی بهره‌مند می‌شود

اشتغال,طرح‌,فناورانه,صنایع,خلاق,تسهیلات,کسب‌وکار,روستایی

طرح‌های فناورانه و صنایع خلاق به‌منظور توسعه ظرفیت‌های اقتصادی روستاها و رونق کسب‌وکارهای روستایی از تسهیلات اشتغال روستایی بهره‌مند می‌شود.
علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی گفت: با توجه به مصوبه معاونت توسعه روستایی کشور ازاین‌پس علاوه بر شرکت‌های دانش‌بنیان ، طرح‌های فناورانه و صنایع خلاق می‌توانند از تسهیلات اشتغال روستایی با سود ۶ درصدی بهره‌مند شوند .
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی بیان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ در خصوص گستره طرح‌های فناورانه از دانش‌بنیان تا صنایع خلاق و طرح‌های فناورانه و ضرورت حمایت ویژه از متقاضیان باهدف شتاب‌دهی به توسعه ظرفیت‌های اقتصادی روستاها و مدیریت منابع ملی؛ اقدام به اجرایی سازی طرح اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با حمایت ویژه از اشخاص حقیقی و حقوقی خلاق، مبتکر و کارآفرین کرده است.
دلیری گفت: در راستای اعلام این مصوبه، معاونت علمی در نظر دارد، با اعلام فراخوان از کلیه شرکت‌های دانش‌بنیان ، صنایع خلاق و طرح‌های فناورانه دعوت کند، تا از تسهیلات اشتغال روستایی با سود ۶ درصد بهره‌مند شوند.
وی در ادامه افزود: تاکنون بیشتر از ۱۹ شرکت دانش‌بنیان در حوزه روستایی درخواست دریافت تسهیلات اشتغال روستایی را داشته‌اند، که با توجه به گسترش حوزه فناوری‌های ” high tec” و اعلام فراخوان اعطای تسهیلات به صنایع خلاق و طرح‌های فناورانه، امید است ازاین‌پس تعداد بیشتری از شرکت‌ها و طرح‌ها متقاضی دریافت این تسهیلات باشند، تا درنهایت این امر موجب پیشرفت کسب‌وکار روستایی شود.
دلیری در پایان با اشاره به نحوه پرداخت این تسهیلات گفت: پس از تأیید طرح‌ها و صنایع منتخب، تسهیلات این صنایع، از طریق منابع اعطایی، صندوق توسعه ملی و بانک عامل پرداخته می‌شود.

منبع: مدیراینفو
تاریخ: ۹۷/۵/۸