طرح‌های گردشگری رشته های پرکشش حوزه اشتغال هستند

وزیرتعاون,کار,رفاه اجتماعی,طرح‌های,گردشگری,حوزه,اشتغال

ربیعی در بازدید از طرح گردشگری ازنا و خلخال : طرح‌های گردشگری رشته های پرکشش حوزه اشتغال هستند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از امضای تفاهمنامه با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حمایت از طرح‌های اشتغالزای حوزه گردشگری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ، علی ربیعی در سی و یکمین سفراستانی خود در دولت دوازدهم ضمن بازدید از طرح گردشگری ازناو خلخال دراستان اردبیل اظهار کرد: خوشحال هستیم که عده‌ای سرمایه‌گذار دلسوز در این منطقه طبیعی  به فکر ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی افتاده‌اند تا در کوتاه مدت زمینه اشتغال تعداد زیادی از جوانان بیکار در قالب این مجموعه‌ها فراهم آید.
وی از طرح‌های گردشگری به عنوان رشته پرکشش حوزه اشتغال یاد و خاطرنشان کرد: با توجه به حضور میلیون‌ها گردشگر در چنین مناطقی باید طرح‌های اشتغالزا در حوزه گردشگری مورد حمایت قرار گیرد تا اقتصاد منطقه نیز شاهد تحول باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما با گذر از جذب مسافر باید به فکر جذب گردشگر باشیم چرا که حضور گردشگران منجر به  ایجاد تحول اقتصادی شده و زمینه یک تحول بنیادین را در اقتصاد چنین مناطقی به وجود می‌آورد.
ربیعی بیان کرد: علاوه بر عقد تفاهمنامه همکاری با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ما اخیرا با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قرارداد همکاری امضا کردیم تا بستر توسعه فضای مجازی در بین گردشگران چنین مناطق طبیعی فراهم آمده و بیش از گذشته شاهد  جذب گردشگران و مسافران  در این مناطق باشیم.

منبع: بازارکار
تاریخ: ۹۷/۴/۲۳