تلفن های کاربران سراسر دنیا آلوده به بدافزار حزب الله

کت فیشینگ,هک,بدافزار,حزب الله

بر اساس ادعای سازمان اطلاعاتی امنیتی جمهوری چک، هکرهای حزب الله با استفاده از تکنیک کت فیشینگ (catfishing) در رسانه های اجتماعی، تلفن های همراه کاربرانی از سراسر جهان را هک کرده است.

این سازمان اطلاعاتی مدعی است اپراتورهای حزب الله با استفاده از تصویر یک خانم جذاب در بستر فیسبوک کاربران را به دانلود نرم افزاری که تصویر خصوصی تر این زن را نشان می دهد، ترغیب می کردند.

کاربران با دانلود و نصب این نرم افزار به صورت خودکار امکان دسترسی به اطلاعات GPS ، تصاویر، فهرست دفترچه تلفن و ارتباطات خود را به هکرها می دادند. به علاوه، هکرها می توانند با فعال کردن میکروفن تلفن همراه آلوده، از این دستگاه به عنوان یک دستگاه جاسوسی استفاده کنند.

سازمان اطلاعاتی جمهوری چک در ادامه مدعی شد از آنجایی که هدف اصلی این هکرها بیشتر کاربران اروپایی و امریکایی بوده، این کشور با دیگر شرکای بین المللی خود تلاش می کنند تا فعالیت این گونه اقدامات جاسوسی را متوقف کنند.

میروسلاو مارس (Miroslav Mares) یکی از اساتید دانشگاه ماسریک (Masrayk University) جمهوری چک در این خصوصی اظهار داشت:

جمهوری چک طی سال های طولانی به عنوان یکی از هم پیمانان اسرائیل و ایالات متحده تلقی شده و همچنین فعالیت های متعددی علیه حزب الله لبنان را اجرا کرده است. کشور ما در طی ۱۰ سال گذشته در حوزه دیپلماتیک تلاش های فراوانی برای افزودن نام حزب الله به لیست گروه های تروریستی ااتحادیه اروپا داشته است.

منبع: سایبربان
تاریخ: ۹۷/۷/۲۱