تلگرام رفع فیلتر نمی شود، هرگز!

شورای,عالی,فضای,مجازی,تلگرام,رفع فیلتر

دبیر شورای عالی فضای مجازی روز دوشنبه و پس از جلسه با کمیسیون صنایع مجلس، گفته بود: در صورتی که خدمات پایدار داخلی در حوزه پیام رسان ها ایجاد شود، این احتمال وجود دارد که تلگرام رفع فیلتر شود، البته این تصمیم درباره این موضوع به عهده قوه قضاییه است.

رییس کمیته مخابرات مجلس نیز دیروز در گفت وگو با ایسنا، رفع فیلتر تلگرام را مشروط به بهبود و افزایش امکانات و قابلیت های اپلیکیشن های داخلی دانست. رمضانعلی سبحانی فر افزود: به صورت طبیعی وقتی توانمندی ها و امکانات اپلیکیشنی بیشتر می شود استقبال و رضایت عمومی نیز از آن افزایش می یابد و فیلتر ماندن اپلیکیشن های مشابه خارجی نیز معنایش را از دست می دهد. در پی افزایش تدریجی امکانات و قابلیت های اپلیکیشن های داخلی که طی چند ماه آینده اتفاق خواهد افتاد، رفع فیلتر تلگرام نیز قوت خواهد گرفت.
در واکنش به این دو اظهارنظر: عبدالصمد خرم آبادی دبیر کمیته فیلترینگ و معاون دادستان کشور، در کانال خود در پیام رسان سروش نوشت: تلگرام هرگز رفع فیلتر نخواهد شد. شایعه بی اساس رفع فیلتر تلگرام که به منظور تنفس مصنوعی به پیکر نیمه جان این شبکه هر از چندگاهی منتشر می شود، نمی تواند روند  مهاجرت مردم به پیام رسان های داخلی را متوقف کند.

وی ادامه داد: ان شاءالله با برنامه ریزی های انجام شده در آینده نزدیک با برطرف شدن برخی از موانع، مهاجرت به پیام رسان های داخلی تکمیل شده و گام بلندی در تحقق شبکه ملی اطلاعات برداشته خواهد شد.

منبع: فناوران اطلاعات
تاریخ: ۹۷/۵/۳